Tytuł: Warsztaty tańców szkockich, irlandzkich i angielskich
Prowadzący: Nathaniele & Lagnar
Forma: warsztaty tańca
Czas: 2h
Liczba uczestników: nieograniczona

 

Opis:

Wyobraź sobie, że nie jesteś już człowiekiem.

Stopiłeś się w jedno z tańcem, zatraciłeś kompletnie w wirze obrotów, skoków i przejść. Nie wiesz gdzie zaczyna się twoje ciało, a kończy taniec, nie ma to dla ciebie żadnego znaczenia! Liczy się jedynie muzyka skrzypiec i fletów, pobrzmiewają ci w umyśle i porywająca do tańca, nie jesteś w stanie przerwać!
Jak to się stało? - pytasz sam siebie, nie mogąc zrozumieć co się wokół ciebie dzieje. Nie planowałeś tego. Przecież to twoja dziewczyna zaciągnęła cię na tańce, męczyła cię tak długo, aż w końcu się zgodziłeś. Nie spodziewałeś się, że zostaniesz wciągnięty w wir tańca. Do diabła, masz przecież dwie lewe nogi!
Witaj w krainach Kiltów, Koniczyny i Sukni Balowych :)

Zapraszam na warsztaty tańców celtyckich, jest to idealny sposób, by spędzić aktywnie Hardkon :) Razem zatańczymy skoczne tańce ceilidh, praktykowane na potańcówkach szkockich, jak i irlandzkich, pełne obrotów i energii! Dla osób lubujących się w wolniejszych rytmach, przewidziane są także tańce szkockie sali balowej - Scottish Country Dances oraz dworskie tańce angielskie z czasów Jane Austen. Spędźmy ten czas w rytmach reel`i, jig`ów oraz strathspey`i , ucząc się podstawowego kroku i układów, które porwą do tańca.

Tańce dla każdego, nauczyć się może zarówno osoba biegła w tańcu, jak i niemająca z nimi żadnego kontaktu. Zapraszam, wystarczą chęci i pozytywne nastawienie, to nie jest takie trudne :)

Sugerujemy zabranie wygodnego ubrania i obuwia niepoślizgowego ( mile widziane kilty! )


+