Na horyzoncie nieskończonego morza wypatrzyliście gigantyczne białe ptaki. Ich skrzydła, zamiast po bokach, delikatnie drżą na środku masywnych cielsk. Mędrzec, zanim go pochowaliście w głębokiej jamie i zatrzasnęliście nam nim granitowy blok, mówił o pielgrzymach. Ale nadchodzi zmierzch, a ptaki są tak daleko... Trzeba rozpalić ogień, przygotować jedzenie, naprawić odzież. Ona czesze włosy i nawleka na rzemień szklane koraliki. On zarzuca w wodzie sieci, ostrzy nóż . A w głowie wszyscy mają opowieści. O tych którzy byli zanim wy byliście, o tym co się zdarzyło, zanim wszystko było i o malowanych ochrą na ciele symbolach. Z ostatnimi promieniami Słońca zaczyna się Długa Noc.

 

 

Tytuł: Kto Ty?

Autorzy: Bartczak, Górska, Jankowska, Kehl, Olejarz, Pawłowicz, Szymczak

Prowadzący: Bartczak, Górska, Jankowska, Kehl, Olejarz, Pawłowicz, Szymczak

E-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Forma: Action larp

Konwencja: Magiczne średniowiecze

Liczba uczestników: 15-30

Czas trwania: 15h

 

Opis

"Kto Ty?"  to larp-warsztaty, których celem jest stworzenie Plemienia zamieszkującego wyspę, będącą miejscem akcji larpa "Geas: Pielgrzymka". W trakcie gry zostanie wypracowana hierarchia w ramach grupy, jej zwyczaje, obowiązujący system etyczny, normy społeczne oraz religia. "Kto Ty?"  ma udzielić odpowiedzi na pytanie kim jest swój, a kim obcy i zbudować tożsamość szczepu. Mimo otwartej i częściowo warsztatowej formy, "Kto Ty?"  ma na celu immersję graczy w kreowanym na bieżąco świecie. Biorąc w nim udział, nie tylko przyczynisz się do stworzenia Plemienia – staniesz się jego częścią. Larp, podobnie jak "Geas: Pielgrzymka", wykorzystywać będzie mechanikę DKWDK („potrafisz to, co potrafisz”), eliminując z gry umowność.

 

Strój

Udział w larpie wymaga stroju całkowicie utrzymanego w „plemiennej” konwencji, z butami i bielizną włącznie. Stroje nie muszą być złożone, w trakcie gry zakładane jest wykonanie ich części z dostarczonych przez organizatorów materiałów.

 

Ważne informacje

Udział w larpie kosztuje 40 zł, które zostaną przeznaczone na wyżywienie, rekwizyty i scenografię. Informacje o samym larpie "Geas: Pielgrzymka", w tym założenia gry dotyczące również "Kto Ty?"  znajdziesz na stronie http://geas.pl (szczególnie polecamy dział „jak gramy?”).

Udział w grze wymaga wcześniejszego zgłoszenia i wypełnienia formularza: http://geas.pl/pl/wezudzial


+