1982 roku położona w Arktyce stacja badawcza Palmer Station uległa zniszczeniu, zaś los jej załogi pozostaje tajemnicą. Większość zginęła, części do tej pory nie odnaleziono. Niemal identyczne wydarzenia miały miejsce w znajdującej się nieopodal podobnej placówce Thule, która należała do Norwegów. Świat obiegły wtedy plotki o tajemniczej „Arktycznej psychozie” - umysłowemu schorzeniu, spowodowanemu przez noce i dnie polarne, monotonne krajobrazy i zbyt długie przebywanie w tym samym towarzystwie. Choroba ta miała powodować u ludzi gwałtowne wybuchy agresji, paranoję oraz omamy. Wszystko to ostatecznie doprowadziło do masakry, zakończonej zniszczeniem stacji. Po wszystkim przez wiele lat wojsko metr po metrze przeszukiwało szczątki bazy. Teren otoczono szczelnym kordonem żołnierzy. Nikt nie wie dlaczego. Przez te wszystkie lata Palmer Station obrosła podobnymi legendami jak Strefa 51. Plotki mówią, że w lodzie znaleziono statek obcych, bądź artefakty dawnych cywilizacji. Słyszano nawet głosy, że znaleziono tam tajemnicze piramidy. Na podstawie dziwnych plotek o kosmitach w 2011 roku nakręcono film pt „The Thing”, który miał opowiadać losy norweskiej stacji „Thule” - okazał się on jednak beznadziejny. Bardziej realne, choć wciąż mocno naciągane teorie mówiły o tajnym laboratorium, gdzie z dala od cywilizacji tworzono nowe rodzaje broni biologicznej. Kilka lat temu wojsko porzuciło te tereny. Placówka w 2013 roku została odbudowana, nazwano ją Palmer Station 2, na cześć poprzedniej stacji, która w tak tragicznych okolicznościach przestała istnieć. Teraz w roku 2014 pierwsi naukowcy ponownie zaczynają tam swoje badania.

 

 

Tytuł: Przebudzenie Arktycznej Grozy

Autorzy: Adam Kominek

Prowadzący: Adam Kominek

E-mail kontaktowy:

Forma: Chamber larp

Konwencja: Rzeczywistość alternatywna, Świat współczesny

Liczba uczestników: 12

Czas trwania: 4h

 

Opis

Zamysłem stojącym za tworzeniem tej gry było powtórzenie klimatu genialnego filmu „The Thing” z 1982 roku. Atmosfery pełnej braku zaufania, podejrzliwość graniczącej z psychozą i wypełzającej z każdego kąta niewysłowionej grozy.

 

Strój

brak

 

Ważne informacje

Przypominanie sobie filmu "The Thing" z 1982 roku raczej niewskazane. Szczególnie gdy ktoś do tej pory nie miał okazji go obejrzeć (osoby, które go nie widziały są mile widziane!) zaś film "The Thing" z 2011 polecam zobaczyć, gdyż jak mówi opis, jest on zwyczajnie częścią świata gry. 

+