Wampiry są chłodne, kalkulujące, inteligentne i długowieczne. Żyją w uporządkowanym świecie, w którym każdy zna swoje miejsce. Nie marnują ani sekundy swego długiego życia. Ich istnienie to ciągła walka o pozycje – w Domu, w Kopcu, w Społeczeństwie.
Istnieje ogromna przepaść pomiędzy poszczególnymi warstwami społeczeństwa – los wampira z nizin ogromnie różni się od wampira z ścisłego zarządu Domu. Poza najwyższymi kręgami społecznymi nie istnieje sztuka i kultura. Wartości humanistyczne ą dla ich zupełnie obce – za to prezentują niesamowitą biegłość w naukach ścisłych.

 

 

Kostiumy

Strój wampira jest jedyną możliwością jego wyróżnienia się w miliardowym tłumie i indywidualizacji. Nawiązują w konstrukcji do ich gotyckich miast i wzorów organicznych. Ich elementy opierają się często na ogromnych stelażach. Dominującym elementem każdego stroju jest organiczny Artefakt, który promieniuje wewnętrznym światłem. Popularną inspiracją dla stroju jest budowa owadziego ciała. Dominują kolory: czarny, czerwony i fioletowy. Wśród wyższych sfer w dobrym tonie są białe elementy. Do ich tworzenia wykorzystywane są głównie tworzywa sztuczne. Naturalne tkaniny są znakiem wysokiego statusu społecznego.


+