Każdej wiosny zaskakuje nas różnorodność pomysłów, które kiełkują w waszych głowach by zakwitnąć larpami na naszym festiwalu. Przedstawiamy kolejny zestaw gier, które zabiorą was  z konwentu w dalekie przestrzenie kosmosu... i z powrotem na Przystanek Alaska.

 

Poker Night

Setting gry zakłada, że nawet jeśli za setki lat ludzkość wyruszy zdobywać w kosmos, wciąż nie zapomni jak gra się w karty. Noc z pokerem odbędzie się daleko od ziemi, a stawka będzie o wiele wyższa niż worek dolarów czy kabriolet po babci. Autorzy gry szykują grę typu fusion, kameralną space operę przy zielonych stolikach. O imersję nie powinno być więc trudno.

 

 

Amaurosis

Gdzieś na świecie muszą ostatnimi czasy podążać jakieś fale, które nieświadomie wychwyciły czułe narządy w mózgach larpowych twórców odpowiedzialne za natchnienie. "Amaurosis" to kolejny larp, który opisują słowa-klucze jak pacjent, obiekt, eksperyment. Obserwacja tego, jak różnie można je wykorzystać jest fascynująca i budująca. Do kompletu brakuje jeszcze "Psychola", ale jego autorzy będą na tegorocznym Hardkonie bardzo zajęci zupełnie INNA GRĄ. Tak czy inaczej, warto się postarać o rolę w "Amaurosis". Na pewno będzie nastrojowo i tajemniczo.

 

 

 

Sodoma & Gomora Show

Komu nie dość mózgożerów, może zapisać się na larp nagrodzony w 2011 roku Złotą Maską w kategorii "najlepszy scenariusz". Dość przerażająca wizja alternatywnego świata, w którym:
a) Sodoma i Gomora nie została zniszczona;
b) Jahwe powraca swoim statkiem kosmicznym nadrobić oczywistą pomyłkę.
Kogo nie interesuje bleed i gry, które zamiast rozrywki stawiają trudne pytania, w tym czasie powinien znaleźć sobie inne zajęcie.

 

Pierwszorzędni Strażnicy Pokoju

Na Hardkonie, jak na każdym konwencie, pojawiają się jednostki o wybitnie charakterystycznej osobowości. Kiedy zamierzają zadebiutować jako twórca gry, budzi to zrozumiałe zainteresowanie. Panie i panowie, niniejszym informujemy że bAnAn napisał JeepForm. Będzie w niego można zagrać, jak również obejrzeć z bezpiecznej odległości.

 

Kurtyna.

 


+