Zbliża się koniec pierwszego milenium Nowej Ery. Niedługo minie tysiąc ziemskich lat od dnia, w którym ludzie sięgnęli ku gwiazdom, opuścili układ słoneczny i ruszyli na podbój kosmosu. Wiele konfliktów i dysput zdążyło od tego czasu podzielić ludzkość. Wiele krwi przelano w imię szczytnych ideałów czy brzęku pieniądza i już nie raz ludzie rzucali swe życie na szalę losu w grze o najwyższą stawkę. Tak będzie i teraz. Tym razem jednak konflikt ten nie zostanie rozstrzygnięty za pomocą pancerzy wspomaganych, okrętów kosmicznych czy korporacyjnych wpływów, ale przy użyciu Pików i Trefli, Dam oraz Asów, w starożytnej grze karcianej — Pokerze Texas Hold’em.

Kosmiczny pirat czy łowca nagród; szycha z półświatka czy członek zarządu megakorporacji; szlachcic czy dama do towarzystwa; nieważne, jak możny i wpływowy, przy stole do gry wszyscy są równi i decyduje tylko to, jaką masz rękę. Gramy o wielkie stawki. Nie tylko życie — do puli trafiły również cała jaźń i pamięć więcej niż jednej osoby. Czy gotowy jesteś zaryzykować swoje własne JA i postawić na szali zwycięstwa swoje wspomnienia? Jeśli tak, skorzystaj z zaproszenia i weź udział w ekskluzywnym Turnieju, gdzie nieliczni stają do walki o najwyższe stawki.

 

Tytuł: Poker Night
Autor: Katarzyna Kehl, Bolesław Charkiewicz
Prowadzący: Katarzyna Kehl, Bolesław Charkiewicz
Kontakt z prowadzącym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Świat: Science fiction|Cyberpunk
Czas gry: 6h
Ilość graczy: 18
Strój: Wieczorowy. Może być futurystyczny.

Opis:

Larp toczy się wokół nielegalnego turnieju w pokera Texas Hold'em. Cały światek przestępczy, najwyżsi bossowie oraz wysłannicy korporacji zebrali się, żeby zdobyć nagrodę - jaźń, ego najwybitniejszego wynalazcy ostatniej dekady.
Gra toczy się głównie wokół stolika, gdzie każdy może liczyć tylko na siebie i swój spryt. No i na olbrzymie ilości gotówki przerzucane po zielonym suknie.

Dodatkowe informacje:

Larp jest przewidziany na 4 do 5 godzin. Z jednej strony aby nie nadwyrężać cierpliwości uczestników nadmiernie rozwlekłą grą, z drugiej, aby także i w tym aspekcie zapewnić pewną dozę realizmu. Turniej jest nielegalny, więc musi toczyć się w ukryciu, a bezpieczeństwo uczestników i obsługi jest na pierwszym miejscu. Nie można dopuścić, aby gra toczyła się zbyt długo.
Turniej jest elitarny. Grający zostali albo zaproszeni aby wziąć w nim udział albo mają znajomości zapewniające im wstęp do lokalu. W związku z tym liczba graczy jest ograniczona do 18 ról. 3 z nich są opcjonalne i niekoniecznie muszą zostać obsadzone. Przewidziano 6 postaci kobiecych, 10 męskich oraz 2, które mogą być zagrane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.
Larp bazuje na grze w pokera, w związku z tym gracze dostaną do dyspozycji dwa stoły pokerowe, sztony i karty oraz krupierów. Abyście mieli jak największą satysfakcję z gry w Larpie Poker Night proponujemy Wam warsztaty przygotowawcze dotyczące nauki gry w pokera Texas Hold'em. Odbędą się one w trakcie trwania Hardkonu i nie są obowiązkowe.
Podczas trwania tych warsztatów chętni będą mogli wybrać dla siebie najodpowiedniejsze role. Przed samym larpem także zapewnimy wam ćwiczenia, które pomogą wam wczuć się w klimat gry, poznali techniki, jakie zastosujemy na grze oraz mechanikę, którą opracowaliśmy specjalnie do tego scenariusza i dla Was. Będzie to godzinne wprowadzenie, które zapewni wam możliwość zaczęcia gry od razu, bez utrudnień wynikających z niezrozumienia lub braku czasu na przyswojenie pewnych zasad.


+