Siedzimy na drzewie. Musieliśmy się ukryć. Część Zawodników
postanowiła się sprzymierzyć i wspólnie wykończyć resztę. Mają teraz
przewagę liczebną. Będzie ciężko.”Arai Shima, Zawodnik

Zawody to uświęcona tradycją dyscyplina sportu wywodząca się aż ze starożytności. Pierwotnie odbywały się one w stolicy Imperium, na Wielkiej Arenie. Cezar, najwyższy władca Imperium, rozsyłał wieści do wszystkich Książąt Okręgów. Każdy z nich wybierał dwójkę najznamienitszych wojowników, aby godnie reprezentowali swoją ojczyznę na Arenie.

Ci młodzi ludzie pochodzili często z rodzin uznanych wojowników, z tradycjami wojskowymi. Ćwiczyli od małego w trudnych warunkach, bez żadnej taryfy ulgowej, z rówieśnikami oraz starszymi, doświadczonymi członkami rodziny. Zawsze tylko w jednym celu: wygrać na Zawodach.

Zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju gwarantowało niezliczone korzyści dla całego Okręgu. Zaszczyty, bogactwa, poczesne miejsce w historii oraz sławę w pieśniach i poematach stanowiły jedynie margines. Najważniejsza była władza. Zwycięski Okręg do następnych Zawodów miał decydujący głos w całej polityce wewnętrznej Imperium. Sędziowie tego Okręgu rozstrzygali spory terytorialne i majątkowe pomiędzy wszystkimi mieszkańcami. Politycy z tego okręgu mieli więcej miejsc w Parlamencie i dzięki temu większość głosów podczas głosowań. Również ekonomia i gospodarka zmieniały się wraz ze zmianą zwycięskiego Okręgu. Mianowicie, obniżano lub likwidowano cła, zmniejszano podatki spływające do Cezara, przyznawano prawo pierwokupu na preferencyjnych warunkach cennych rud, zbóż oraz materiałów luksusowych. Dlatego tak dużo inwestowano w tych młodych, zdolnych ludzi.

Jednak najważniejszą rolą, jaką pełniły Zawody, było ustanowienie ich jedynym sposobem na prowadzenie walki zbrojnej pomiędzy Okręgami. Dosłownie nic innego nie miało takiego znaczenia, jak ten jeden fakt. Na czas Zawodów zawieszano akcje zbrojne, luzowano oddziały do domów lub koszar a broń magazynowano i cały ówczesny świat zamierał w oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięzcy.

Dzisiejsze Zawody mają całkiem dużo wspólnego ze swoim starożytnym odpowiednikiem. Jednak upływ czasu zmusił ludzkość do modyfikacji niektórych zasad. Ich skrót znajdziecie poniżej.

Czas poświęcony na zmagania podzielono na trzy etapy.

 

I Etap - Przygotowanie do Zawodów.

Uczestnicy zostają zgrupowani w miejscu ćwiczeń – Wiosce Zawodników. Tam ma miejsce szczegółowe objaśnienie zasad. Także tych, które dotyczą karania przewinień. Zawodnicy także dowiadują się wszystkiego o przebiegu Zawodów.

Zostaną też pokazane sposoby walki i bronie wykorzystywane podczas zmagań. Zawodnicy zostaną także przeszkoleni w zakresie jej używania oraz będą mogli odbyć kilka sparingowych pojedynków.

Otrzymają też dodatkowe informacje odnośnie warunków terenu oraz warunków klimatycznych na Wielkiej Arenie. Zostaną im także udostępnione wszelkie urządzenia oraz inny sprzęt niezbędny do podjęcia wyzwania.

 

II Etap – Zawody

Zawodnicy zostaną ustawieni na pozycjach na terenie Wielkiej Areny i na sygnał rozpoczną zmagania. Ich postępy lub porażki będą transmitowane na żywo wszystkim zainteresowanym w Kapitolu.

 

III Etap – Ogłoszenie Zwycięzcy

Zwycięzca zostanie z honorami odeskortowany do Kapitolu. Tam przyjmą go, jak bohatera. Zostanie publicznie ogłoszony zwycięzcą i weźmie udział w uczcie zorganizowaną na jego cześć.

 

Zawodnicy powinni być przygotowani na wszystko. Powinni dysponować także konkretnym sprzętem. Organizatorzy Zawodów oczekują, że uczestnicy w dniu otwarcie będą mieli przy sobie:

  • - nóż typu finka – niezbędny do zdobywania pożywienia – sztuk:1
  • - okrycie wierzchnie przeciwdeszczowe – sztuk: 1
  • - okrycie wierzchnie ciepłe – sztuk: 1
  • - ubranie odpowiednie do terenu zawodów – pagórkowaty, leśny – sztuk: 1
  • - własne źródło świata (na terenie Wielkiej Areny nie wolno używać ognia) – sztuk: 1

 

Wszystkie inne przedmioty nie będące ubraniem zostaną skonfiskowane przed przystąpieniem do Zawodów!

 

Powodzenia! I niech wygra najlepszy!

 

+