Aby ułatwić Wam dojazd przygotowaliśmy dwa formularze. Jeden dla osób szukających kogoś na wspólna podróż samochodem,

oraz drugi dla osób, które trzeba będzie odebrać z Bytowa lub okolic.

Radzimy je wypełnić, znacznie ułatwi nam to prace, a wam dotarcie na konwent.

Zapisy są publiczne i każdy może przejrzeć aktualnie zapisane osoby tutaj oraz tutaj.

Jeśli macie jakieś wątpliwości w kwestii dojazdu piszcie na mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Najprostszą opcją dojazdu na Alaskę (nie licząc podróży samochodem) wydaję się droga przez Gdańsk, jednak decydując się na to często nadłożymy drogi. Nieźle skomunikowana jest największa miejscowość w okolicy Gliśna: Bytów. Najwięcej autobusów jeździ do niego z Gdańska, da się też do niego dojechać PKS-em m.in. z Bielska Białej, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdyni, Kalisza, Katowic, Kielc, Kołobrzegu, Koszalina, Krakowa, Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Płocka, Poznania, Słupska, Torunia, Ustki, Warszawy, Włocławka, Wrocławia, czy Zakopanego. Żeby nie było zbyt łatwo, część zaczyna jeździć od okresu wakacji szkolnych, czyli od... 29 czerwca, co często oznacza poniedziałek 1 lipca. Więcej informacji tutaj (uwaga,są to wyjazdy z bytowa, ale skoro autobus jedzie w jedną stronę to również pewnie robi to i w drugą) oraz tutaj (przyjazdy).


By dotrzeć z Gdańska, lub Gdyni do Bytowa polecamy zajrzeć i zapisać się do dwóch grup na facebooku, dla osób podróżujących na tych trasach.

Pierwsza Z Gdańska Do Bytowa

Druga mniej liczna Z Gdyni Do Bytowa

 

Z Bytowa będzie jeździł nasz specjalny konwentowy bus (opłata za przejazd to ok. 10zł od osoby), musimy jednak wiedzieć wcześniej ile osób i o której będziemy musieli odebrać. Służy do tego ten, wspomniany zresztą wcześniej formularz. Część wymienionych powyżej autobusów zatrzymuje się po drodze w Lipnicy, skąd łatwo odebrać konwentowiczów samochodem.

 

W razie czego, miejscowościami najbliżej Gliśna, do których jeżdżą autobusy, są Lipnica i Tuchomie. Od biedy można dojść z Lipnicy na piechotę (7km), ale na pewno będzie można znaleźć kogoś kto nas przywiezie na Alaskę. Całkiem często jeżdżą do nich autobusy z Bytowa (w piątek do godziny 16:30 jeżdżą co 15-60 min, niestety kolejny jest dopiero o 21:46) Bezpośrednio do Tuchomia można dostać się z Gdańska. Autobusy wyjeżdżają o 14:45 i 20:00 w piątek, a w sobotę o 14:35.

 

Do Tuchomia jeździ też sporo autobusów z Miastka, do którego też jest kilka ciekawych połączeń.
Dla fanów PKS-u jest trasa z Jeleniej Góry przez Poznań. Podróż rozpoczyna się 8:50, o 19:00 jesteśmy w Miastku, musimy poczekać do 21 na autobus do Tuchomia, by już o godzinie 22 być zaledwie 7 km. od Gliśna! Jak widzimy, w ten prosty sposób udało nam się oddalić irracjonalne zarzuty, że Gliśno Wielkie jest źle skomunikowaną wsią.

 

Do Miastka można też się dostać z Koszalina (7:30, 11:15, 11:45, 15:30, 18:20, 19:50). Podróż zajmuje około 90 minut.

Przez Miastko jeździ też wiele autobusów ze Słupska, dodatkowo przez Miastko jeżdżą pociągi między Szczecinkiem a Słupskiem. Warto więc poszukać połączeń PKP do Miastka. Istnieje na przykład doskonałe połączenie rozpoczynające się w Lublinie o godzinie 5:46. O 8:46 przesiadamy się w Warszawie Wschodniej na pociąg do Poznania, w którym przesiadamy się na pociąg do Szczecinka o 12:22. Ze Szczecinka dzielą nas już tylko kilometry do Miastka do którego przyjeżdżamy o 17:29, by już o 21:06 złapać autobus do Tuchomia. Dodatkowym atutem tego połączenia jest to, że zdecydowali się na nie również autorzy tegorocznej gry głównej, dzięki czemu możecie mieć doborowe towarzystwo przez te cudowne 16 godzin podróży. Z Lublina można też dojechać do Bytowa z jedną przesiadką w Toruniu, który można zwiedzić podczas 3 godzinnego czekania na PKS, jednak kto by chciał spędzić marne 9 godzin w pociągu i autobusie, kiedy alternatywa jest tak wspaniała.

 

Żądnych niespodzianek nie ma jeśli chodzi o Wrocław: jest komunikacyjną pustynią. Bezpośredni autobus do Bytowa rusza dopiero 1 lipca. Za to w piątek można pojechać TLK o 7:02 do Bydgoszczy i przesiąść się w autobus do Bytowa o 12:45. Przed 16 będziemy na miejscu i łatwo złapiemy autobusy to Tuchomia. Można też pojechać TLK do poznania o 13:15, tam przesiąść się w autobus do Bytowa i przed 22 być w Lipnicy. Cóż, zachciało się mieszkać na śląskiej wsi to cierpcie.

 

Warto na koniec przypomnieć dwie strony służące do wyszukiwania połączeń:

 

http://rozklad-pkp.pl/ oraz http://www.e-podroznik.pl/

 

Formularz nr 1

Wyniki formularza nr 1

Formularz nr 2

Wyniki formularza nr 2


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.
+