Rejestracja uczestników

Już za kilka godzin, punktualnie o północy, zostanie otwarta rejestracja na Hardkon Z. Jak już zapewne wiecie, w tym roku po raz pierwszy liczba miejsc na nasz Festiwal jest ograniczona. Od kilku lat liczba uczestników Hardkonu sukcesywnie się pozwiększała. To miłe, że pracując wspólnie z Wami tworzymy wydarzenie, w którym coraz większa ilość ludzi chce uczestniczyć. Co roku robi nam się od tego ciepło w klatce piersiowej, w tych okolicach, gdzie normalni ludzie mają serca. Niestety, goszczący nas od lat Przystanek Alaska nie jest z gumy i ma granicę komfortu, którą wyznacza ilość przebywających tam ludzi na raz. Musieliśmy wybrać, czy bardziej zależy nam na konwencie ogromnym i potężnym, który może stać się logistycznym upiorem, czy dbając o utrzymanie klimatu, wyjątkowej atmosfery, formuły i poziomu  zamknąć drzwi dla niektórych chętnych.

Zdecydowaliśmy się na tą drugą opcję, a szczegółowe dane dot. ilości dostępnych miejsc i pakietów znajdują się w zakładce ZAPISY.

Tam też, o północy, pojawi się formularz zgłoszeniowy 

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu Larpowym Hardkon Z jest wypełnienie owego formularza oraz uiszczenie opłaty akredytacyjnej. Oba warunki muszą być spełnione, aby znaleźć się na liście uczestników Hardkonu Z. O ilości dostępnych miejsc będziemy was na bieżąco informować. Jeśli chodzi o ostatnie wolne pakiety - o ich przydziale będzie decydować moment zaksięgowania opłaty na koncie naszego Stowarzyszenia.

Zapisy punktów programu

Od formalności czas przejść do milszych spraw. W tym roku brzemię złożenia programu wzięła na siebie Malwina "Braids" Otto, w czym wspiera ją Dorota "Gwyn" Trojanowska. Te urocze damy są dobrze znane w środowisku larpowym. Braids ma na koncie 4 nominacje do Złotych Masek, z których jedną udało jej się transmutować w statuetkę; pod żelazną redakcją Gwyn powstała tegoroczna publikacja larpowa KOLA 2014. Obie znajdowały się też w grupie akuszerek, które przywiodły na świat larp Koszmarne Gąszczu Kołysanki, naszą zeszłoroczną grę główną. Mamy więc całkowitą pewność, że do programu wybiorą same smaczne kąski. Podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy starali się zaprezentować na Hardkonie najciekawsze scenariusze polskiej sceny, na pewno pojawi się też kilka premier. Wszystko wskazuje na to, że wśród nich znajdzie się również kolejna odsłona osławionego larpa The Game. Oprócz tego postanowiliśmy w tym roku szerzej zaprezentować larpy zagraniczne. W tej chwili trwa selekcja gier znajdujących się na serwisach Alexandria oraz RPGnet Wiki. Po jej zakończeniu przystąpimy do ich tłumaczenia i  te najbardziej interesujące umieścimy w programie. 

Jeśli więc ktoś z was chce zaprezentować swoją grę, o północy uruchomimy drugi formularz o wdzięcznej nazwie

zgłoś punkt programu

W tym miejscu wypada zdementować pewną plotkę, jakobyśmy nie przyjmowali debiutów i byli niechętni debiutantom. Nic bardziej mylnego. Hardkon to miejsce, gdzie w towarzystwie wielu cenionych i doświadczonych graczy i Mistrzów gry, można dowolnie eksperymentować i próbować. Tutaj znajdzie się czas na rozmowę, dyskusję i ewolucję pomysłu, na poprawienie gry i poprowadzenie jej po raz drugi. Jeśli więc, droga autorko, drogi autorze, ktoś powiedział wam, że nie ma sensu zgłaszać gry na Hardkon, bo i tak się nie załapie do programu, bo nikt was nie zna, informujemy:  to nie tak. Twoja gra nie ma szans się tam znaleźć, jeśli będzie sprawiała wrażenie nudnej, wtórnej, sztampowej no i przede wszystkim - nie będzie napisana. 

Liczymy na was. Czekamy na wasze gry. Do roboty :) 

 


+