Ten wieczór wydawał się równie beztroskim jak pozostałe spędzone przy rumie z szantą na ustach, jednak mimo charakterystycznego dla tawerny nastroju beztroski zdawało się wyczuć nutę powagi i grozy. Atmosferę można by kroić szablą, do czego chęci wykazywał niemalże każdy pirat siąpiący rum i pląsajacy z ladacznicami. Prawie każdą osobę tutaj można by skrócić o głowę jednym ruchem szabli lub pociagnięciem za spust. Ale po co? Niech przedstawienie trwa; opowiedzenie się po niewłaściwej stronie może wiele kosztować w tych czasach. Nikt nie chce przecież skończyć przeciągnięty pod kilem przez własna załogę z powodu... A musi być powód?

 

Tytuł: Tortuga - "Harr harr harr - to jest piracki bar!"
Autor: Naomi
Prowadzący: Naomi
Świat: Rzeczywisty świat XVIII wieku
Czas gry: 3h
Ilość graczy: 20 osób
Strój: Stylizowany na XVIII wiek; piracki asortyment (szable, charakterystyczne chusty i nakrycia głowy, przepaska na oko) mile widziane.

Opis:

Akcja toczy się w pirackiej tawernie na wyspie Tortuga w XVIII wieku. Ścigani przez gubernatorów kolonii piraci szukają tu ukojenia między nogami zawodowych kurtyzan. Mimo wspólnego wroga każda załoga na inne cele, inne zemsty. Zdecydowanie nie sprzyja to komunikacji, nieraz prowadzi do starć. A Ty? Po czyjej staniesz stronie?


+