Daimyo Kitsune Hitomi otwarła swe błękitno-szare oczy, a towarzyszyła jej jedna tylko myśl: "Już czas". Dosłownie sekundę później drzwi do jej pokoju otwarły się i na progu stanął młody samuraj.
-Hitomi Sama, pora ruszać - rzekł w pełnym szacunku ukłonie.
Daimyo Kitsune wstała łagodnym ruchem i opuściła pomieszczenie. Jej długie siwe włosy falowały przy każdym kroku starej kobiety, a pokryta zmarszczkami twarz wyrażała jedynie zwykłą jej powagę. Stanęła na skraju dziedzińca i ogarnęła wzrokiem swych gotowych do drogi ludzi.
-Kolejne spotkanie z tymi barbarzyńcami i nieukami. Ale i kolejna okazja by wykazać ich niższość - tu zerknęła na młodą dziewczynę poprawiającą ostatnie bagaże na osiołku. - Tak, żaden tutejszy artysta nie może się z nią równać. Żaden. Klan Lisa raz jeszcze pokaże im co to znaczy kultura - z takimi myślami wsiadła do lektyki.
Kolumna ruszyła. Festiwal Życia miał się zacząć już następnego dnia.

 

******

Wielkie Klany mają swoją Wielką Politykę. Ale, nam mniejszym klanom nic do tego. My i tak nie mamy na to wpływu, więc skupiamy się na własnych sprawach. I sprawianiu problemów sobie nawzajem. Nas nie obchodzi to, w jakim kimonie pokazał się Cesarz, czy też z kim wygrał pojedynek ten wybitny szermierz z Klanu Żurawia.

Lecz jedna rzecz nas łączy: nie lubimy innych rodów. Oczywiście, nie mam tu namyśli tych Wielkich. Tylko naszych sąsiadów: Lisy i Wróble.

Właściwie sam nie wiem dlaczego... Czy to oni ukradli nam te kozy? Czy może to przez nich coś się stało z naszym ryżem...

Nie pamiętam już.

W każdym razie liczy się jedno:

Oni nas nienawidzą, a my dłużni nie pozostajemy. Tak było zawsze, jest i będzie.

A to spotkanie na Festiwalu Życia?

Taak... Namiestnik kazał nam to zorganizować. Wspólnie! haha, cud, że się udało. Ale nie, nie wierzę by to miał być początek prawdziwej współpracy między naszymi rodami. Festiwal się skończy, a my wrócimy do starych zawad. I bardzo dobrze! W końcu rodzina Usagi nie potrzebuje innych. Sami potrafimy zadbać o swoje interesy. A TY jeszcze raz pokażesz im, że nie są w stanie oprzeć się naszej sile.

~Daimyo Usagi Oda w prywatnej rozmowie z Artystą Klanu Zająca, parę dni przed rozpoczęciem Festiwalu Życia

Tytuł: "Pojednanie"
Autor: Michał 'Mirage' Peplinski, Piotr 'Klucznik' Chmielewski
Prowadzący: Michał 'Mirage' Peplinski, Piotr 'Klucznik' Chmielewski
Kontakt z prowadzącym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Świat: Fantasy, Legenda Pięciu Kręgów
Czas gry: 3h
Ilość graczy: 20
Strój: Japoński. W celu zachowania jak największego klimatu lista postaci z rodów i ich kolorów:

 • -Klan Wróbla, ciemno-żółty 5 ról
 • -Klan Zająca, biało-czerwony 5 ról, co najmniej 2 męskie
 • -Klan Lisa, brązowo-szary 5 ról, co najmniej jedna kobieca
 • -Klan Żurawia 1 rola
 • -Klan Kraba 1 rola męska
 • -Klan Lwa 1 rola
 • -Klan Skorpiona 1 rola
 • -Namiestnik

Opis:

Larp Legendy 5 Kręgów. Trzy pomniejsze, skłócone ze sobą klany zostały zmuszone do zorganizowania festynu, na którym Namiestnik Cesarski wybierze z przedstawicieli wszystkich rodzin jednego artystę by towarzyszył mu na Dworze. Taka okazja na pokazanie swojej wartości i wzbudzenie zazdrości wśród pozostałych klanów zdarza się naprawdę rzadko.

Ale co, jeśli w dniu konkursu oprócz Namiestnika przybędą również przedstawiciele Wielkich Klanów?

Czy na ziemiach klanów Wróbla, Zająca i Lisa zdoła się zachować tamta sielankowa nienawiść?

Dodatkowe informacje:

Dodatkowo są też trzy specjalne wakaty dla artystów z mniejszych rodów:

 • 1. Klan Wróbla - "bajarz", osoba wygadana, bardzo dobrze znająca świat Rokuganu, która będzie w stanie opowiedzieć trochę ciekawych historii, anegdot etc.
 • 2. Klan Zająca - akrobata/ "cyrkowiec"/ szermierz
 • 3. Klan Lisa - koniecznie kobieta, zajmująca się kaligrafią/ rysunkiem/ podobną sztuką.

Serdecznie zapraszamy do wcześniejszych zgłoszeń, zwłaszcza 'artystów', bowiem są oni kluczowi dla gry.


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.
+