Matecznik od lat pozostaje bezpiecznym azylem dla Odmieńców tylko dlatego, że przed wiekami wszystkie panujące tu Dwory złożyły wspólną Przysięgę, która nakazuje im bronić jedynej Bramy, oddzielającej go od świata ludzi. Każdy Dwór na czas swojego panowania, które trwa w trakcie ich pory, wypływa na drugą stronę jeziora i przedostaje się przez Bramę do świata ludzi, aby tam strzec tajemnicy istnienia Matecznika.

Każdy z pozostałych Dworów wybiera jednego Ambasadora, który na czas Panowania będzie reprezentował interesy Dworu poza Bramą, podczas gdy troje Odmieńców z Panującego Dworu pozostaje w Mateczniku, aby opiekować się w tym czasie Prześwitem.

Są zatem jedynie cztery takie momenty w roku, kiedy wszyscy mieszkańcy Matecznika mogą spotkać się we wspólnym gronie, zadbać o przyjazne stosunki między Dworami i oddać się zabawie: Gwieździsta Noc na przełomie jesieni i zimy, Bezsenna Noc na przełomie zimy i wiosny, Najkrótsza Noc na przełomie wiosny i lata oraz Noc Łowów na przełomie lata i jesieni.

Podczas obchodów każdej z tych Nocy mają miejsce dwie ważne ceremonie, w Najkrótszą Noc są to: Przywitanie Wiosny i Pożegnanie Lata

Przywitanie Wiosny odbywa się pierwszej nocy o zachodzie słońca. Wszyscy Odmieńcy Matecznika wyczekują przypływających łodzi na przystani, witając uroczyście parę królewską i ich dworaków. Najważniejszym momentem jest przekazanie przez Dwór kończący swoje panowanie skrzyni z Blaskiem zebranym w trakcie swoich rządów. Znad jeziora przy śpiewie i dźwiękach muzyki wszyscy udają się do Tarła, na zwyczajowy poczęstunek przygotowywany przez Dwór, który ma przejmować władzę oraz przedstawicieli powracającego Dworu, którzy zostali w Mateczniku. Za każdym razem jest to okazja do pokazania się z jak najlepszej strony, więc każdy z Dworów przykłada dużą wagę do zorganizowania wyśmienitego jedzenia i zaskakujących atrakcji.

Pożegnanie Lata ma miejsce o świcie będącym zwieńczeniem kolejnej nocy. Już od zachodu słońca czynione są ostatnie przygotowania, składane są zamówienia na towary i przekazywane listy, a kochankowie zapewniają się o wierności. Monarchowie zbierają się też wtedy celem omówienia zadań dla nowych panujących. Zdobycie Blasku i ochrona Bramy do świata ludzi przed nieproszonymi gośćmi są zawsze priorytetem, ale zdarzają się również inne sprawy do załatwienia. Każdy z pozostałych Dworów mianuje nowych Ambasadorów i przygotowuje pieczołowicie wybrany podarek z życzeniami pomyślności, po czym o świcie Wszyscy mieszkańcy ponownie spotykają się na przystani, aby pożegnać odpływających.

***

Tegoroczna Najkrótsza Noc będzie jednak wyjątkowa. Raz na tysiąc lat bowiem, dokładnie o północy objawia się wtedy Kwiat Paproci. Krążą legendy o tym, że to za jego sprawą kilka tysięcy lat temu Fae na życzenie jakiegoś Odmieńca zniknęła z Matecznika; że to dzięki niemu powstała Brama. Dokładnie tysiąc lat temu, po przybyciu do Matecznika Kwiat Paproci odnalazł pierwszy władca Marzłoci i to właśnie za jego sprawą powstał tam przepiękny, wykonany z niezwykłą maestrią i dbałością o detale lodowy pałac.

W noc Pożegnania Lata wielu śmiałków jak jeden mąż ruszy w Gęstwinę na poszukiwania Kwiatu Paproci, który ma własną wolę, może pojawić się pod różną postacią, a nawet udawać, że kwiatem nie jest. Zawsze jednak ma świadomość. Jeśli więc znalazca trzy razy wypowie przy nim jego prawdziwe imię - Ligo, ten musi się oddać w ręce swojego zdobywcy i spełnić jego jedno życzenie. Zadanie jest tym trudniejsze, że imię wypowiedziane przez jedną osobę więcej niż siedem razy traci w jej ustach moc, a Kwiat po wybiciu kolejnej godziny traci swoje magiczne właściwości i znika.

 


rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.
+