Dwór Wiosny

Wiosna tętni życiem i jest w ciągłym ruchu, jedyną stałą jest chyba tylko panująca para. Odmieńcy skupieni wokół Dworu Wiosny są beztroscy – niektórzy rzekliby, że lekkomyślni – nie stronią od uciech i zabaw. Karmią się blaskiem pragnienia i pożądania.

Dwór Wiosny jest najbardziej otwarty i pozostaje w pokojowych stosunkach z pozostałymi. Jeśli nie masz złych zamiarów, nie ważne, czyś Dworakiem Zimy, Lata czy Jesieni, zostaniesz w Tarło przyjęty z otwartymi rękami i niczego Ci nie zabraknie. Choć ostatnimi czasy, coraz rzadziej widać piękną Królową Wiosny, ponoć podupadła na zdrowiu.

Kiedy zamkniesz oczy i wsłuchasz się w dźwięki dobiegające z odległych krańców Gąszczu, bez trudu rozpoznasz te pochodzące z Dworu Wiosny. Słychać tam beztroski śmiech, śpiew, dźwięki muzyki - fletów, piszczałek, lutni. Podchodząc bliżej, poczujesz dym słodkich kadzideł, woń tytoniu unoszącego się z ustników wodnych fajek, zapach świeżo zerwanych owoców. W podmuchach ciepłego wiatru dojrzysz unoszące się zasłony z błękitnego i szmaragdowego muślinu, osłaniające wejścia do obszernych namiotów. Na drzewach rosnących wokół Tarła wielobarwny blask rozsiewają niezliczone lampiony, a drobne lusterka drżące w sercu dzwonków wietrznych odbijają ich ciepłe światło. Leżące wokół puszyste kobierce i miękkie poduchy zapraszają, by legnąć wśród nich na chwilę i błogo odpocząć.

Odmieńcy zasiedlający Tarło lubują się w zwiewnych materiałach, miękkich draperiach, zmysłowo osłaniających ciało tkaninach. Obydwie płcie nie stronią od makijażu, odważnie podkreślając atuty swej urody. Kobiety zdobią dłonie i stopy hennowymi malunkami, przywodzącymi na myśl splątane gałązki bluszczu czy kwitnące kwiaty. Dumnie noszą skrzące się odbitym blaskiem wielobarwne kolie, dźwięczące bransolety, delikatne łańcuszki kołyszące się wokół kostek. Mężczyźni zakładają stroje szyte z lśniących, kolorowych materiałów. Lubują się w drobnej biżuterii, każdy z nich nosi chociażby skrzący się pierścień, czy kołyszący się w uchu pojedynczy kolczyk, choć bywają i tacy, którzy ilością ozdób ciała nie ustępują kobietom.

Choć wielobarwność strojów mogłaby zawrócić w głowie, dominującymi kolorami są jednak błękity i zielenie. Cały Dwór zdaje się być przepojony żywiołem Powietrza i Wody oraz przesycony miękką zmysłowością.

 

Co Dwór Wiosny myśli o pozostałych mieszkańcach Matecznika:

DWÓR LATA: Brakuje im luzu, ale poczucia wyższości mają aż nadto. Napawają się rozlewem krwi i agresją. Walczą mieczykami na arenie, zamiast z kobietami w łożu. Ten Dwór to ciągła musztra i defilada. Czy to brak kobiet sprawił, że ciągle emocjonują się tym, kto ma dłuższy... oręż?

DWÓR JESIENI: Amalteja i Myszołów mają chyba jakąś misję, że opiekują się wszystkimi brzydactwami, dziwadłami i dzikusami Matecznika. Jak jesteś straszydłem i nikt inny cię nie chce, to wal jak w dym do Jesieni, ale pamiętaj - jak nie będziesz się słuchać, to cię Myszołów zadziobie. No i ta ciągła atmosfera konspiracji – czy to nie dziwne?

DWÓR ZIMY: Zakurzeni i zasuszeni. Zachowują się, jakby w ich ciałach zastygły i wyschły wszystkie witalne soki. To nie życie, to wegetacja.

LUDZIE: Najciekawsze towarzystwo Matecznika. Są słodcy, zabawni, interesujący i otwarci. Po co strzec przed nimi Bramę? Nikomu nie zaszkodzi odrobina więcej świeżej krwi w Gąszczu.

 

Dworzanie Wiosny

 1. Zefir (Król Dworu Wiosny) - Uosabia świeży powiew wiosny. Znany ze swej szarmanckości wobec kobiet, subtelny i delikatny. Jest raczej dobrotliwym ojcem niż surowym władcą. Uosobienie witalności i wigoru, nie stroni od żadnych uciech. Jego twarz zawsze rozpromieniona jest uśmiechem.
 2. Ondyna (Królowa Dworu Wiosny) - Niezwykła piękność, o egzotycznej urodzie. Jest ja rusałka, która swoimi wdziękami i siłą charakteru podbija męskie serca.
 3. Ropuch (Królewski Doradca) - Inteligentny, szorstki, oschły i śliski zarazem. Jego fizjonomia i cięte poczucie humoru zaskarbiają mu zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Ulubieniec Króla i powiernik Królowej.
 4. Motyl (Artysta) - Dziecko o wielkim talencie muzycznym, uosobienie piękna i niewinności. Na Dworze jest hołubiony, rozpieszczany i kochany przez wszystkich. Zawsze w centrum uwagi.
 5. Fiolet (Dama dworu) - Olśniewająca urodą i elegancją, najlepiej ubrana osoba na Dworze. Jej pojawienie się w towarzystwie zawsze wywołuje westchnienia zazdrości i podziwu. Nie stroni ani od ambrozji, ani towarzystwa męskiej części dworu. Bezpruderyjna i bezpośrednia.
 6. Żądło (Strażnik) - Niezrównany szermierz i lojalny strażnik pary królewskiej. Ma swoje zasady i jest honorowy. Jednocześnie nie boi się wyrażać własnego zdania, jest charakterny i często próbuje zaprowadzić swój własny ład i porządek.
 7. Kocur (Błazen) - Jest słodki do porzygu, wredny do szpiku kości. Prawdziwy radosny drań, który z przyjemnością wbije każdemu jakąś szpilę. Zdaje się wiedzieć wszystko o wszystkich i nie dbać o nic.
 8. Rotmistrz (Królewski Doradca) - Dystyngowany i ekscentryczny jegomość, który ma swoje małe dziwactwa. Z kamienną twarzą rozprawia zarówno na temat polityki, jak również żartuje ocierając się o granice dobrego smaku. Zwykle widywany w towarzystwie Przylaszczki i Krokusa.
 9. Przylaszczka (Kurtyzana) - Siostra bliźniaczka Krokusa. Znana i szanowana w całym Mateczniku kurtyzana. Pewna siebie i dumna, znana z tego, że to ona wybiera swoich partnerów. Wierna towarzyszka Rotmistrza.
 10. Krokus (Kurtyzana) - Ukochana siostra bliźniaczka Przylaszczki. Emocjonalna i wybuchowa, bardzo hałaśliwa. Jej sprośne poczucie humoru zaskarbiło jej podziw u Kocura.
 11. Bluszcz (Ambasador) - Wybitna dyplomatka i znawczyni etykiety. Organizowane przez nią bale nie mają sobie równych w całym Mateczniku. Prawdziwa femme fatale.
 12. Skowronek (Kronikarz) - Nadworna poetka i mistrzyni kaligrafii. Splata wszystkie Przysięgi Odmieńców w Altarze zgodnie z zapisami Księgi Silva Rerum. Oddana filozofii opiumistka, niepoprawna romantyczka.
 13. Rosa (Medyk) - Dobra, oddana i pomocna przyjaciółka Królowej. Najlepszy medyk w Mateczniku. Leczy dolegliwości zarówno ciała jak i ducha. Często wzywana do pomocy na Dwór Lata.
 14. Potop (Wojownik) - Wybitny strateg i nieustraszony wojownik. Bardzo silnie odczuwający emocje, często wpadający ze skrajności w skrajność, angażujący się całym sobą w to, co robi, wierny sługa pary Królewskiej. Przyprowadzony na Dwór Wiosny przez Wodę, która wkrótce potem zaginęła.
 15. Satyr (Tropiciel) - Znawca ścieżek i sekretnych przejść w Gąszczu - nieustraszony odkrywca nowych miejsc. Częsty bywalec na wszystkich Dworach. Okryty złą sławą łamacza niewieścich serc i rozpustnika.  Przyjaciel Potopu.
 16. Gąsienica (Handlarz) - Sprzedawca towarów powszechnego użytku, a także tych rzadkich i zupełnie niespotykanych, z pogranicza świata ludzi, Gąszczu i Arkadii. Jowialny i serdeczny.

rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.
+