Przyjaciele. Niech nadchodzący rok przyniesie wam szczęście zdrowie i bogactwo. Jedzcie, pijcie, świętujcie; z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi. Niech dziś składane życzenia mają moc najpotężniejszych zaklęć. Niech się spełnią i przyniosą światło, piękno i śmiech.

Na niebie właśnie błysnęła pierwsza Gwiazdka.

Przyznajcie się, czekaliście na nią. I nieważne, czy był u was Święty Mikołaj czy Dziadek Mróz, czy prezenty zostawił pod choinką, czy ustrojonym w bombki Yggdrasilem; obojętnie jak, gdzie i z kim, wszyscy świętujemy w tę Noc, bo jest wyjątkowa.


Gdy świat znajdzie się po drugiej stronie słońca, nadejdzie inna, równie szczególna. Też pełna pradawnej magii i czarów. Mamy nadzieję, że spędzimy ją razem z wami.


Kołysanka o Kwiecie Paproci

Dobrze, że jesteś. Chodź, usiądź koło mnie, nie bój się. Tak, wiem, że jest zimno, ale zaraz rozgrzejesz się przy ogniu. Daj, rozetrę ci dłonie. Ale zmarznięte... No już, już dobrze. Chcę ci coś pokazać. Spójrz tu, widzisz ten kryształ? Weź go i przyjrzyj mu się uważnie. Piękny, prawda? Czujesz, jak układa się w dłoni, szukając ciepła? Zobacz, jak opalizuje – to sen zamknięty w jego wnętrzu. Popatrz, budzi się.

P.S. Jeszcze jeden mały prezent...


+